Vykakaná Angela Merkelová

Potom, co jsme se pustili do pečení,  kuchyňský stůl zdobí adventní věnec a dům září světýlky, jsem se tak začala zajímat o další vánoční tradice a fakt se divím, jak je možné, že naše lití olova, nebo rozkrajovaní jablka, může někomu za hranicemi přijít zvláštní a divné.

Já našla totiž opravdovou „divnost“ :D

Dokážete si představit, že byste si před Vánocemi vyráběli postavičky, které by vám poté zdobili roh betléma? Nic neobvyklého.. A kdyby v rohu Betléma kakala Angela Merkelová nebo Barack Obama? To už stojí za zvážení. Přesně takovou zvláštnost dodržují v Katalánsku, postavičkám se říká Caganer a pochází z 18.století a mají symbolizovat nezbytnost zůrodnění půdy.

Images.google.com

Zdroj: barcelonafootballblog.com

 

I Messi kaká..

Celkově mají v okolí Španělska smysl pro vyprazdňování. Dalším zvykem je totiž polínko, které děti celý prosinec krmí ,aby jim na Štedrý den vykakalo sladkosti, které do polínka zespoda dutého, dají rodiče.

Flickr.com

 

V Mexiku  začíná pravá vánoční oslava rozbitím pinaty plné sladkostí, na Ukrajině se na stromeček věší pavouci pro štěstí, ve Finsku zapíjejí rýžovou kaši švestkovým džusem a ve Francii se připravuje dvanáct chodů.

Jiný kraj, jiný mrav :-)

2 Responses to Vykakaná Angela Merkelová

  1. Sarka 11.12.2012 at 11.06 #

    Já tě nevím, ale mě to přijde úchylné :-D

    • Sandra 11.12.2012 at 12.44 #

      :D Neříkám, že nesouhlasím.

Napsat komentář